In het Gelderse dorp Rekken komt mogelijk een tijdelijke detentievoorziening voor 42 gedetineerden. Tactus Verslavingszorg – de eigenaar van het complex – wil het deel van het pand dat leegstaat voor drie jaar verhuren aan DJI. Direct omwonenden werden dinsdag 26 mei tijdens een buurtbijeenkomst in Rekken geïnformeerd over de plannen.

Beeld: © DJI / DJI

De nieuwe detentielocatie gaat vallen onder de verantwoordelijkheid van PI Achterhoek in Zutphen. Er komen maximaal 42 mannen te zitten in de laatste fase van hun detentie. Het gaat om een voor DJI nieuwe doelgroep: beperkt risico gedetineerden (BRG), zo legde de vestigingsdirecteur van PI Achterhoek uit tijdens de buurtbijeenkomst. Hij voegde hier het volgende aan toe:  “Iedereen die we hier straks willen plaatsen, zat eerst in een reguliere gevangenis en heeft bewezen zich goed te kunnen gedragen. Zij zijn gemotiveerd om te werken aan hun terugkeer in de samenleving. Een plek in Rekken moet je dus verdienen.

Hoe verder?

Tactus en DJI hebben de afgelopen tijd veelvuldig met elkaar overlegd en hebben de intentie uitgesproken om voor de duur van drie jaar de locatie in Rekken te (ver)huren. De insteek is dat de tijdelijke detentievoorziening in Rekken dit najaar al in gebruik wordt genomen. Vanwege de aard van de doelgroep zal er minder personeel nodig zijn voor de begeleiding en bewaking van de gedetineerden dan in een reguliere PI.