De Penitentiaire Inrichting (PI) Krimpen aan den IJssel biedt plaats aan ruim 450 gedetineerde mannen. Er zijn verschillende afdelingen zoals het Huis van Bewaring (HvB), waar mensen in voorarrest zitten, de Extra Zorgvoorziening (EZV), gevangenisafdelingen waar mannen verblijven die (levenslang) veroordeeld zijn en de Afdeling Intensief Toezicht (AIT).

LET OP:

Vanaf 31 augustus 2026 wordt onze voorportier grondig verbouwd. De werkzaamheden duren naar verwachting tot begin december 2026. Tijdens de verbouwing blijft de inrichting open en is zowel zakelijk als gedetineerdenbezoek mogelijk.

Wat betekent dit voor uw bezoek?

Door de werkzaamheden verloopt het aanmelden voor uw bezoek anders dan u gewend bent. Komt u het terrein van de PI op, meld u dan bij de blauwe keet. Deze staat op de binnenplaats en direct voor de schuifdeuren die toegang geven tot de inrichting. Hier zitten collega’s die u aanmelden als bezoeker. Let op: neem bij natte weersomstandigheden een paraplu mee, de tijdelijke voorportier is niet overdekt.

Bent u bezoeker van een gedetineerde? Dan loopt u na het aanmelden naar binnen door de schuifdeuren en gaat u bij de eerste deur links naar binnen. Vanaf hier gaat het bezoekproces verder zoals normaal. Volg bij aankomst altijd de aanwijzingen van onze medewerkers en de aangegeven routes.

Kom op tijd

Door de werkzaamheden kan het aanmelden of binnenkomen tijdelijk meer tijd kosten. Wij vragen u daarom om op tijd aanwezig te zijn en uw begrip en medewerking. Zo zorgen we er samen voor dat uw bezoek zo goed mogelijk kan doorgaan.

Deze informatie wordt tijdens de verbouwing mogelijk aangepast. Kijk daarom regelmatig op deze pagina voor de meest actuele informatie.

Contactgegevens

Bezoekadres

Postadres

Van der Hoopstraat 100
2921 LD KRIMPEN AAN DEN IJSSEL
088 071 76 00

Postbus 750
2920 CB KRIMPEN AAN DEN IJSSEL
E: algemeenpikrimpen@dji.minjus.nl
Alleen voor algemene vragen.  

Gebouw en geschiedenis

PI Krimpen aan den IJssel bevindt zich in de Stormpolder, langs de rivier de Hollandsche IJssel. Het complex is in totaal 28.800 m2 groot en behoort hiermee tot één van de grootste penitentiaire inrichtingen in Nederland. Het hoofdgebouw en de kleurstelling zijn aangepast aan de omgeving en het karakter van het Krimpense industrieterrein en kenmerkt zich door sobere en rustige kleuren.

Rondleidingen

Binnen de PI Krimpen aan den IJssel worden er rondleidingen gegeven. Dit geldt met name voor groepen die vanuit hun werk of opleiding een binding hebben met het gevangeniswezen.
Verzoeken kunnen schriftelijk worden ingediend op bovenstaand adres, ter attentie van de vestigingsdirecteur. Vermeld bij aanvraag in ieder geval het doel en de grootte van het gezelschap.